О MULTIZOO / наші вихованці / едипів тамарин

едипів тамарин

Едипів Тамарин. У Південній Америці живуть дуже грайливі та цікаві тваринки. Їхній вид називається Едипів Тамарин.

Ці тваринки високо стрибають по деревам, або ховаються у листі, притуляючись до крони дерева. Маленькі мавпочки виростають максимум до 29 сантиметрів, а маса їхнього тіла всього 350-450 грамів. Це мавпенятко можна впізнати по дуже пухнастим лапкам, цікавій зачісці та довгому хвосту.

Живуть ці малючки невеликими групами, від 3 до 9 тамаринів. Складаються ці групи з пари, батьків, та їхнього потомства. Інколи до групи приймають молодих, неспоріднених мавпочок. Новеньких до родини не приймають, якщо на територію однієї групи приходять непрохані гості, то їх проганяють. За такими суворим правилами живуть ці милі створіннячка. 

Територія однієї групи займає площу від 7 до 10 гектарів. Їхньою улюбленою стравою вважаються комахи та фрукти. Пити вони полюбляють сік дерев. Інколи Едипів Тамарин харчується дрібними тваринками.

У Червоній Книзі написано про цей вид мавп. Едипів Тамарин знаходиться на межі повного зникнення, попри те, що одна самка едипового тамарина за рік може привести на світ до чотирьох мавпенят. Живуть мавпи цього виду у середньому до десяти років.

В зоопарку тваринки поводять себе досить спокійно, граються та з апетитом їдям улюблені ласощі. Коли до них приходять гості, вони стають більш активними , стрибають та розглядають тих, хто до них прийшов.