Сом

Хто цей всім відомий вусань? Звичайно сом!

Сом - це найбільша хижа риба, яку можна зустріти. Має вона витягнуте велике тіло зеленого або коричневого кольору, величезну голову тільки з невеликими щітками, а ще як з дрібними, так і досить гострими зубами в своїй пащі.

На мордочці у сома розташовуються довгі вуса, з їх допомогою риби знаходять собі їжу. Завдяки цим вусам сомика можна легко впізнати з-поміж всіх інших риб. 

У харчуванні сомик невибагливий. Він із задоволенням їсть рослинні рештки, дрібну рибку, личинок, жаб, черепашок, раків або маленьких птахів, які випадково потрапили у водойму. Не відмовиться сом поласувати мишкою чи іншою маленькою живністю. 

Сом - дуже жадібна риба. Він підбирає все їстівне, що тільки потрапляє в воду. Живуть ці рибки в річках і прісних водоймах. Є маленькі сомики, які можуть жити в акваріумі. 

Вусань — дуже розумна й хитра риба. Щоб заманити здобич, він ворушить вусами, імітуючи рух черв'яків, і при цьому відкриває пащу. При виді здобичі сом втягує в себе воду разом зі своїм майбутнім обідом.

Сом є рибою сиднем. Все життя він проводить в одній ямі, яку «облаштував» для себе. Вночі він любить розгулювати поблизу водяних заростей, шукаючи необачних жаб, якими він не проти поласувати.