image-description image-description image-description image-description image-description image-description image-description
ВУХАТИЙ ЇЖАК
ВУХАТИЙ ЇЖАК
ВУХАТИЙ ЇЖАК

Будьмо знайомі! Я — вухатий їжачок. І мені дуже подобаються мої великі вушка. По-перше, завдяки їм у мене чудовий слух. По-друге, в спеку вони працюють як кондиціонер, допомагаючи мені не перегріватися, а по-третє, це просто дуже гарно! Єдиний недолік — я можу вколоти їх власними голками, коли згортаюся клубочком, тому роблю це не часто.
А як же я тоді захищаюся від ворогів? Спочатку грізно шиплю, потім демонструю свої неймовірно гострі голки, а потім... швидко-швидко тікаю! Добре, що ніжки в мене довші, ніж у звичайного їжака. Напевно, ще й тому мені до душі тривалі прогулянки.
За ніч, коли виходжу полювати на різних комах, можу подолати шлях у 7, а то і 9 кілометрів! Звичайно, ти цю відстань пройдеш всього лише за 1,5-2 години, але, повір, теж добряче втомишся. Ось і я потім сплю майже весь день у своїй норі — відпочиваю, набираюся сил для нового походу. Добре, що іншим їжакам і на думку не спаде потурбувати мене, бо за це й прочухана дістати можна!
Але не думай, що я - злючка-колючка й зовсім не вмію дружити. Хочеш, ти станеш моїм найкращим другом? Якщо закохаюся в якусь їжачиху, я тільки тобі дозволю послухати, як умію співати. Я навчуся виконувати твої команди «до мене», «на місце», «стояти» або «зась». Ти ж перегодом дізнаєшся, що означають свист, шипіння, клацання, бурчання та сопіння мовою їжаків, і ми зможемо краще розуміти один одного. Тільки дуже прошу — ніколи не годуй мене молоком, навіть якщо я сам проситиму: від молока в усіх дорослих їжаків дуже-дуже-дуже болить живіт!

ВУХАТИЙ ЇЖАК

Слушні поради для тих, хто вирішив завести вдома їжака.

 


Якщо вас не лякає те, що домашній вихованець красуватиметься не в м'якій шубці, а в колючому кожушку, то заведіть собі їжака! Облаштуйте зручне житло, запасіться відповідними кормами, прочитайте кілька статей про характер і звички їжаків — і ви обов'язково подружитеся! Особливо, якщо ваш їжачок — вухатий.
Але не радимо обзаводитися диким їжаком, краще візьміть його в зоомагазині. Продавець зобов'язаний надати вам ветеринарний висновок про відсутність гельмінтів, лептоспірозу чи навіть сказу у вашого обранця. Пам'ятайте, що здоров'я тварини — це здоров'я вашої сім'ї.
Для того, щоб їжакові сподобалася жити в квартирі, необхідно поселити його в клітці або тераріумі, розмірами приблизно метр на метр. Сусіди вухатому не потрібні, тож для однієї тваринки цілком вистачить місця. Щоб їжак не нудьгував, коли вас немає вдома, обладнайте його притулок біговим колесом. В одному з кутків клітки влаштуйте затишне місце для сну, а в протилежному — поставте широченьку годівничку та поїлку-невиливайку, як у морських свинок. І не забудьте про лоток! Деякі, особливо розумні їжачки, згодом привчаються ходити на лоток.
Дно клітки покрийте кукурудзяним наповнювачем для кішок або тирсою, а зверху насипте трохи соломи, сухого листя та моху. Утім, усе це з успіхом можна замінити одноразовими пелюшками та паперовими рушниками. Обов'язково влаштовуйте мокре прибирання та чистку всього «майна» їжака за допомогою гарячого содового розчину! Він не лише чудово відмиває будь-який бруд, але й дезинфікує всі поверхні. Якщо ви все зробите правильно, то ні в клітці, ні в квартирі не буде неприємного запаху. Але постарайтеся чистити клітку не частіше ніж 1-2 рази на тиждень - їжачки дуже нервуються через це й навіть можуть захворіти!
Апетит у колючих вуханів хороший. Дорослому їжаку на день треба близько 200 г корму - по 100 г вранці та ввечері. Його меню складається з нежирного м'ясного фаршу, риби, сирих і варених яєць, невеликої кількості тертих фруктів і овочів. Можете побалувати свого улюбленця цвіркунами чи борошняними хробачками, які завжди є в будь-якій зоокрамничці. Або ж навесні наловіть хрущів і влаштуйте своєму улюбленцю свято. А ось молоко можна давати лише маленьким їжачкам. Та й то не коров'яче, а котяче! Його продають у великих зоомагазинах.
До речі, коли ви привчите їжака їсти вдень, а не вночі, як заведено в дикій природі, то ночами він спатиме, а не будитиме вас своїм тупотом!
Що ще треба для щасливого та довгого життя вухатого їжачка? Щоб ваш вихованець не страждав від бруду або паразитів, час від часу влаштовуйте йому тепле купання. Робіть це так, щоб не нашкодити тварині.
Хоча б зрідка давайте їжаку можливість погуляти по вашій квартирі. Але пильно стежте, щоб він не забрався в місця, що таять у собі небезпеку для нього.
Грайтеся з ним. Але пам'ятайте, що їжакові не подобається, коли його притискають, штурхають або б'ють.
Цікаво те, що їжачки не люблять, коли на них кричать! Вони довго пам'ятають про образу та навіть можуть через деякий час укусити кривдника.
Будьте обережні, дбайливі та уважні до свого вихованця й маленьке «колюче щастя» відкриє вам своє м'яке сердечко!

нашi сусiди
всі тварини